ECW-HA3C622JQ
Mfr.Part #
ECW-HA3C622JQ
Description
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
600 µm
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.701Lx0.280W 17.80mmx7.10mm
Capacitance :
6200pF
Height :
14.8mm
Length :
17.8mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Height Seated (Max) :
0.583 14.80mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Lead Pitch :
15mm
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Depth :
7.1mm
Datasheets
ECW-HA3C622JQ
ECW-H(A) 6200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-HA3C622JQ Overview
For systems to function, the rated (DC) voltage (URdc) must be 1600V.This electrical device has a 0.591 15.00mm lead spacing.Temperatures as low as -40°C~105°C are suitable for the device.
ECW-HA3C622JQ Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V