ECW-HA3C622J
Mfr.Part #
ECW-HA3C622J
Description
CAP FILM 6200PF 5% 1.6KVDC RAD
Height :
9.8mm
Capacitance :
6200pF
Depth :
7.1mm
Size / Dimension :
0.701Lx0.280W 17.80mmx7.10mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height Seated (Max) :
0.386 9.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Length :
17.8mm
Lead Pitch :
15mm
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
±5%