ECW-HA3C432H4
Mfr.Part #
ECW-HA3C432H4
Description
CAP FILM 4300PF 3% 1.6KVDC RAD
Length :
17.8mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
4300pF
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Size / Dimension :
0.701Lx0.244W 17.80mmx6.20mm
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Tolerance :
±3%
Lead Pitch :
10mm
Depth :
6.2mm