ECW-HA3C302HB
Mfr.Part #
ECW-HA3C302HB
Description
CAP FILM 3000PF 3% 1.6KVDC RAD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
17.8mm
Lead Diameter :
600 µm
Lead Pitch :
10mm
Tolerance :
±3%
Depth :
5.5mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
3000pF
High Frequency, Switching
Terminal Shape :
Wire
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Height :
13.2mm
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Size / Dimension :
0.701Lx0.217W 17.80mmx5.50mm
EAR99
HTS Code :
Datasheets
ECW-HA3C302HB
ECW-H(A) 3000pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-HA3C302HB Overview
To function, systems require a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V.Its lead spacing is 0.394 10.00mm.Temperatures of -40°C~105°C allow the device to operate.
ECW-HA3C302HB Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V