ECW-HA3C223HQ
Mfr.Part #
ECW-HA3C223HQ
Description
CAP FILM 0.022UF 3% 1.6KVDC RAD
Lead Spacing :
0.689 17.50mm
Size / Dimension :
0.811Lx0.358W 20.60mmx9.10mm
Height :
22mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Lead Pitch :
17.5mm
PP
HTS Code :
Length :
20.6mm
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Lead Diameter :
800 µm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Depth :
9.1mm
Capacitance :
0.022µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Tolerance :
±3%
FILM CAPACITOR
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
ECW-HA3C223HQ
ECW-H(A) 0.022μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-HA3C223HQ Overview
To function, systems require a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V.Its lead spacing is 0.689 17.50mm.Temperatures of -40°C~105°C allow the device to operate.
ECW-HA3C223HQ Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V