ECW-HA3C222H4
Mfr.Part #
ECW-HA3C222H4
Description
CAP FILM 2200PF 3% 1.6KVDC RAD
e3
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
10mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height :
14.5mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Published :
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Length :
17.8mm
Size / Dimension :
0.701Lx0.264W 17.80mmx6.70mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600V
Size Code :
Capacitance :
2200pF
Lead Diameter :
600 µm
Depth :
6.7mm
Datasheets
ECW-HA3C222H4
ECW-H(A) 2200pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.6kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-HA3C222H4 Overview
In order for systems to function, a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V is required internally.The lead spacing of this electrical device is 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~105°C.
ECW-HA3C222H4 Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1600V