ECW-H8123JL
Mfr.Part #
ECW-H8123JL
Description
CAP FILM 0.012UF 5% 800VDC RAD
Film Capacitors
Width :
5.0038mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Capacitance :
0.012µF
Applications :
High Frequency, Switching
Lead Pitch :
15.0114mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
Length :
18.0086mm
Series :
ECW-H(L)
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Bulk
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±5%
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Dielectric :
PP
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
800V
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm