ECW-H6114HC
Mfr.Part #
ECW-H6114HC
Description
CAP FILM 0.11UF 3% 630VDC RADIAL
Stock
811
In Stock :
811
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.606 15.40mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Lead Spacing :
0.689 17.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
0.11μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.815Lx0.354W 20.70mmx9.00mm
Series :
ECW-H(C)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Datasheets
ECW-H6114HC
Panasonic ECW-H6114HC
ECW-H(C) 0.11μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized
ECW-H6114HCC Overview
A 0.689 17.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -40°C~105°C, the device can be operated.