ECW-H20332RJV
Mfr.Part #
ECW-H20332RJV
Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Width :
8.5mm
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000V
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
EAR99
Height :
20.5mm
Length :
18mm
Series :
ECW-H(V)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Datasheets
ECW-H20332RJV
ECW-H(V) 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-H20332RJV Overview
To work properly, systems need a rated (DC) voltage of 2000V.Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.295 7.50mm.In addition to operating at -40°C~105°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.
ECW-H20332RJV Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 2000V