ECW-H16332JL
Mfr.Part #
ECW-H16332JL
Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Dielectric :
PP
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Capacitance :
3300pF
Width :
5.5118mm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Packaging :
Bulk
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
18.0086mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~110°C