ECW-H16272JL
Mfr.Part #
ECW-H16272JL
Description
CAP FILM 2700PF 5% 1.6KVDC RAD
Through Hole
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Width :
5.0038mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Published :
Size / Dimension :
0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
Length :
18.0086mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
2700pF
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
105°C
Series :
ECW-H(L)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
15.0114mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm