ECW-H16242JL
Mfr.Part #
ECW-H16242JL
Description
CAP FILM 2400PF 5% 1.6KVDC RAD
Series :
ECW-H(L)
Lead Free :
Lead Free
Published :
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.256W 18.00mmx6.50mm
Voltage - Rated AC :
1.2kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2400pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Length :
18.0086mm
Max Operating Temperature :
105°C
Lead Pitch :
15.0114mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Width :
6.5024mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~110°C