ECW-H16152HL
Mfr.Part #
ECW-H16152HL
Description
CAP FILM 1500PF 3% 1.6KVDC RAD
Film Capacitors
Max Operating Temperature :
105°C
Published :
Length :
18.0086mm
Voltage - Rated DC :
1.6kV
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Pitch :
15.0114mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Width :
5.5118mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Tolerance :
±3%
Capacitance :
1500pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Lead Free :
Lead Free
Series :
ECW-H(L)
Voltage - Rated AC :
1.2kV