ECW-H12682JL
Mfr.Part #
ECW-H12682JL
Description
CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD
Film Capacitors
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
5.9944mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Applications :
High Frequency, Switching
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated AC :
1kV
Lead Pitch :
15.0114mm
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Capacitance :
6800pF
Length :
18.0086mm
Series :
ECW-H(L)
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Max Operating Temperature :
105°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Size / Dimension :
0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm