ECW-H12473RHV
Mfr.Part #
ECW-H12473RHV
Description
CAP FILM 0.047UF 3% 1.25KVDC RAD
Packaging :
Tape and Box (TB)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Length :
23mm
Height Seated (Max) :
1.004 25.50mm
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
25.5mm
Package / Case :
Radial
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250V
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
0.047µF
Dielectric :
PP
HTS Code :
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
ECW-H(V)
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
7.5mm
Published :
Size Code :
Width :
11.5mm
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.906Lx0.453W 23.00mmx11.50mm