ECW-H12333HV
Mfr.Part #
ECW-H12333HV
Description
CAP FILM 0.033UF 3% 1.25KVDC RAD
Lead Spacing :
0.787 20.00mm
Package / Case :
Radial
Width :
10mm
Height :
18.5mm
Capacitance :
0.033µF
Lead Pitch :
20mm
Height Seated (Max) :
0.787 20.00mm
Size / Dimension :
0.906Lx0.394W 23.00mmx10.00mm
Tolerance :
±3%
Applications :
High Frequency, Switching
Length :
23mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Packaging :
Bulk
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250V
Operating Temperature :
-40°C~105°C