ECW-H12122RHV
Mfr.Part #
ECW-H12122RHV
Description
CAP FILM 1200PF 3% 1.25KVDC RAD
Height Seated (Max) :
0.728 18.50mm
Capacitance :
1200pF
Lead Pitch :
7.5mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
18mm
Tolerance :
±3%
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Box (TB)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1250V
Height :
18.5mm
Polypropylene (PP), Metallized
Width :
7mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Datasheets
ECW-H12122RHV
ECW-H(V) 1200pF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-H12122RHV Overview
To function, systems require a rated (DC) voltage (URdc) of 1250V.Its lead spacing is 0.295 7.50mm.Temperatures of -40°C~105°C allow the device to operate.
ECW-H12122RHV Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 1250V