ECW-H12104JV
Mfr.Part #
ECW-H12104JV
Description
CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD
Mount :
PCB, Radial, Through Hole
ROHS3 Compliant
Voltage :
1.25kV
Tolerance :
±5%
Height :
24mm
Ammo Pack
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
0.1μF
Termination :
PC Pins
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Dielectric :
PP
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated :
1.25kV
Applications :
High Frequency, Switching
Contact Plating :
Tin
Factory Lead Time :
15 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Lead Spacing :
0.984 25.00mm
Lead Diameter :
800 µm
Size / Dimension :
1.102Lx0.610W 28.00mmx15.50mm
Height Seated (Max) :
1.004 25.50mm
FILM CAPACITOR
Terminal Pitch :
17.5mm
Voltage - Rated DC :
1.25kV
Depth :
15.5mm
Lead Pitch :
25mm
Lead Length :
25mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
ECW-H12104JV
Introducing Film Capacitors Panasonic ECW-H12104JV from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:1.25kV, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Radial, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-40°C~105°C, ECW-H12104JV pinout, ECW-H12104JV datasheet PDF, ECW-H12104JV amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECW-H12104JV ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECW-H12104JV
ECW-H(V) 0.1μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC Polypropylene (PP), Metallized PCB, Radial, Through Hole
ECW-H12104JV Overview
There is 0.984 25.00mm lead spacing on this electrical device.-40°C~105°C is the maximum temperature at which the device can operate.