ECW-FE2W154PD
Mfr.Part #
ECW-FE2W154PD
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 450VDC RADIAL
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Applications :
EMI, RFI Suppression; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Capacitance :
0.15μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Voltage - Rated DC :
450V
Series :
ECWFE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.689Lx0.197W 17.50mmx5.00mm
PC Pins
Datasheets
ECW-FE2W154PD
Panasonic ECW-FE2W154PD
ECWFE 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 450V-DC Polypropylene (PP), Metallized
ECW-FE2W154PD Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.591 15.00mm.In addition to operating at -40°C~105°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.