ECW-F6914JL
Mfr.Part #
ECW-F6914JL
Description
CAP FILM 0.91UF 5% 630VDC RADIAL
Stock
437
In Stock :
437
Lead Spacing :
0.984 25.00mm
Size / Dimension :
1.102Lx0.575W 28.00mmx14.60mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.894 22.71mm
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Through Hole
Terminal Pitch :
17.5mm
Lead Pitch :
25mm
Width :
14.6mm
Voltage - Rated DC :
630V
Published :
2011
Capacitance :
0.91µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Length :
25mm