ECW-F6824HLB
Mfr.Part #
ECW-F6824HLB
Description
CAP FILM 0.82UF 3% 630VDC RADIAL
Width :
13.9mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
800 µm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
17.5mm
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
1.004 25.50mm
Capacitance :
0.82µF
Lead Spacing :
0.689 17.50mm
Length :
28mm
Size / Dimension :
1.102Lx0.547W 28.00mmx13.90mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-40°C~105°C