ECW-F6433JLB
Mfr.Part #
ECW-F6433JLB
Description
CAP FILM 0.043UF 5% 630VDC RAD
Width :
7.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
800 µm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
0.043µF
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.512Lx0.311W 13.00mmx7.90mm
Voltage - Rated DC :
630V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Pitch :
7.5mm
Length :
13mm
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.618 15.70mm
Datasheets
ECW-F6433JLB
ECW-F(L) 0.043μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F6433JLB Overview
A 0.295 7.50mm lead spacing is used in this electrical device.In a temperature range of -40°C~105°C, the device can be operated.