ECW-F6394HL
Mfr.Part #
ECW-F6394HL
Description
CAP FILM 0.39UF 3% 630VDC RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
Lead Spacing :
0.689 17.50mm
Lead Length :
25mm
Depth :
12.4mm
Capacitance :
0.39µF
Lead Pitch :
17.5mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.807Lx0.488W 20.50mmx12.40mm
Voltage - Rated DC :
630V
Datasheets
ECW-F6394HL
Panasonic ECW-F6394HL
ECW-F L FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.807Lx0.488W 20.50mmx12.40mm ±3% 0.39muF 630V