ECW-F6363JL
Mfr.Part #
ECW-F6363JL
Description
CAP FILM 0.036UF 5% 630VDC RAD
Stock
330
In Stock :
330
Lead Pitch :
10mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.461 11.70mm
Published :
2011
Lead Diameter :
800 µm
Size Code :
5129
Lead Length :
25mm
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height :
10.2mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Width :
7.3mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.512Lx0.287W 13.00mmx7.30mm
Capacitance :
0.036µF
Lead Free :
Contains Lead
EAR99
Datasheets
ECW-F6363JL
Panasonic ECW-F6363JL
ECW-F(L) 0.036μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F6363JL Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.394 10.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~105°C.