ECW-F6244RHL
Mfr.Part #
ECW-F6244RHL
Description
CAP FILM 0.24UF 3% 630VDC RADIAL
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Diameter :
800 µm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.709Lx0.441W 18.00mmx11.20mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
18mm
Height Seated (Max) :
0.823 20.90mm
Width :
11.2mm
Tolerance :
±3%
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
0.24μF