ECW-F6224JLB
Mfr.Part #
ECW-F6224JLB
Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
0.807 20.50mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
PC Pins
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Size / Dimension :
0.709Lx0.425W 18.00mmx10.80mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.22µF
15 Weeks
Length :
18mm
Voltage - Rated DC :
630V
Width :
10.8mm