ECW-F6154JL
Mfr.Part #
ECW-F6154JL
Description
CAP FILM 0.15UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance :
0.15μF
Lead Length :
25mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
PC Pins
Height :
13.5mm
Voltage - Rated DC :
630V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Mount :
PCB, Through Hole
Published :
Voltage :
630V
Lead Pitch :
15mm
Mounting Type :
Through Hole
Depth :
9.1mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.358W 18.00mmx9.10mm
Datasheets
ECW-F6154JL
Introducing Film Capacitors Panasonic ECW-F6154JL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~105°C, Package / Case:Radial, Voltage:630V, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, ECW-F6154JL pinout, ECW-F6154JL datasheet PDF, ECW-F6154JL amp .Beyond Film Capacitors Panasonic ECW-F6154JL ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic ECW-F6154JL
ECW-F(L) 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized PCB, Through Hole
ECW-F6154JL Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~105°C.