ECW-F6134JLB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECW-F6134JLB
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Film Capacitors
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
0.709 18.00mm
Width :
8.5mm
Dielectric :
PP
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
800 µm
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
Series :
ECW-F(L)
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~105°C
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
0.13µF
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±5%
Applications :
High Frequency, Switching
Termination :
PC Pins
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mounting Type :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Terminal Shape :
Wire
Length :
18mm
Published :
Size Code :
Datasheets
ECW-F6134JLB
ECW-F(L) 0.13μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F6134JLB Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.394 10.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~105°C.