ECW-F6134HL
Mfr.Part #
ECW-F6134HL
Description
CAP FILM 0.13UF 3% 630VDC RADIAL
Stock
251
In Stock :
251
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Radial
Mount :
Through Hole
Width :
8.5mm
2
Size Code :
7133
Voltage - Rated DC :
630V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
ECW-F(L)
Lead Free :
Contains Lead
Published :
2011
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±3%
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
Capacitance :
0.13µF
Height :
13mm
Lead Length :
25mm
Lead Pitch :
15mm