ECW-F4563RHL
Mfr.Part #
ECW-F4563RHL
Description
CAP FILM 0.056UF 3% 400VDC RAD
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Length :
12.5mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.260W 12.50mmx6.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
±3%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.567 14.40mm
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Width :
6.6mm
Capacitance :
0.056μF
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Published :
Datasheets
ECW-F4563RHL
ECW-F(L) 0.056μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F4563RHL Overview
There is 0.295 7.50mm lead spacing on this electrical device.-40°C~105°C is the maximum temperature at which the device can operate.