ECW-F4563HL
Mfr.Part #
ECW-F4563HL
Description
CAP FILM 0.056UF 3% 400VDC RAD
Lead Diameter :
600 µm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
e3
Lead Length :
25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.492Lx0.260W 12.50mmx6.60mm
Tin (Sn)
Lead Free :
Contains Lead
Lead Pitch :
10mm
Depth :
6.6mm
Tolerance :
±3%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
0.056μF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.429 10.90mm
Datasheets
ECW-F4563HL
Panasonic ECW-F4563HL
ECW-F(L) 0.056μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F4563HL Overview
This electrical device has a 0.394 10.00mm lead spacing.Temperatures as low as -40°C~105°C are suitable for the device.