ECW-F4514RHB
Mfr.Part #
ECW-F4514RHB
Description
CAP FILM 0.51UF 3% 400VDC RADIAL
Tolerance :
±3%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
0.51µF
Length :
23mm
Series :
ECW-F(B)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Voltage - Rated DC :
400V
Width :
12.5mm
Size / Dimension :
0.906Lx0.492W 23.00mmx12.50mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height Seated (Max) :
0.965 24.50mm
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Diameter :
800 µm
Lead Pitch :
7.5mm