ECW-F4514HLB
Mfr.Part #
ECW-F4514HLB
Description
CAP FILM 0.51UF 3% 400VDC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.858 21.80mm
Dielectric :
PP
Length :
20.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
400V
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.51µF
Lead Spacing :
0.492 12.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lead Diameter :
800 µm
HTS Code :
Lead Pitch :
12.5mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
10.3mm
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.807Lx0.406W 20.50mmx10.30mm