ECW-F4394JL
Mfr.Part #
ECW-F4394JL
Description
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC RADIAL
Stock
870
In Stock :
870
Lead Diameter :
800 µm
Lead Pitch :
15mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Spacing :
0.591 15.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Length :
25mm
Published :
2011
Packaging :
Bulk
Capacitance :
0.39µF
Size Code :
7141
Height :
15.1mm
HTS Code :
Width :
10.3mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.654 16.60mm
Size / Dimension :
0.709Lx0.406W 18.00mmx10.30mm
Radial
Datasheets
ECW-F4394JL
Panasonic ECW-F4394JL
ECW-F(L) 0.39μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F4394JL Overview
The lead spacing of this electrical device is 0.591 15.00mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~105°C.