ECW-F4393HL
Mfr.Part #
ECW-F4393HL
Description
CAP FILM 0.039UF 3% 400VDC RAD
Stock
292
In Stock :
292
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Size Code :
4923
Voltage - Rated DC :
400V
Tolerance :
±3%
Capacitance :
0.039µF
Lead Diameter :
600 µm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Terminal Pitch :
7.5mm
Packaging :
Bulk
Lead Pitch :
10mm
Height Seated (Max) :
0.398 10.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
5.8mm
Published :
2011
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.228W 12.50mmx5.80mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
8.6mm
Lead Length :
25mm
Datasheets
ECW-F4393HL
Panasonic ECW-F4393HL
ECW-F(L) 0.039μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F4393HL Overview
Lead spacing is 0.394 10.00mm for this electrical device.Devices with a -40°C~105°C temperature capability can be operated.