ECW-F4333RHL
Mfr.Part #
ECW-F4333RHL
Description
CAP FILM 0.033UF 3% 400VDC RAD
Tolerance :
±3%
Capacitance :
0.033µF
Size / Dimension :
0.492Lx0.264W 12.50mmx6.70mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
12.5mm
Width :
6.7mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
7.5mm
Wire
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.571 14.50mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Voltage - Rated DC :
400V