ECW-F2334RHA
Mfr.Part #
ECW-F2334RHA
Description
CAP FILM 0.33UF 3% 250VDC RADIAL
yes
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size Code :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Length :
13mm
Lead Pitch :
7.5mm
Applications :
High Frequency, Switching
Width :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height :
16.4mm
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.512Lx0.287W 13.00mmx7.30mm
HTS Code :
Datasheets
ECW-F2334RHA
Panasonic ECW-F2334RHA
ECW-F(A) 0.33μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F2334RHA Overview
0.295 7.50mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -40°C~105°C degrees Celsius.