ECW-F2275HAQ
Mfr.Part #
ECW-F2275HAQ
Description
CAP FILM 2.7UF 3% 250VDC RADIAL
Capacitance :
2.7µF
HTS Code :
Size / Dimension :
0.937Lx0.449W 23.80mmx11.40mm
Lead Spacing :
0.787 20.00mm
Width :
11.4mm
Lead Pitch :
20mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Packaging :
Bulk
Radial
Size Code :
Height Seated (Max) :
1.012 25.70mm
Tolerance :
±3%
Voltage - Rated DC :
250V
Length :
23.8mm