ECW-F2154HAQ
Mfr.Part #
ECW-F2154HAQ
Description
CAP FILM 0.15UF 3% 250VDC RADIAL
Film Capacitors
Width :
5.6mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
0.15μF
Length :
13mm
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.512Lx0.220W 13.00mmx5.60mm
Tolerance :
±3%
EAR99
Mount :
Through Hole
Lead Pitch :
10mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
FILM CAPACITOR
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.638 16.20mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
ECW-F2154HAQ
Panasonic ECW-F2154HAQ
ECW-F(A) 0.15μF Film Capacitor ±3% Radial PC Pins 250V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
ECW-F2154HAQ Overview
There is 0.394 10.00mm lead spacing on this electrical device.-40°C~105°C is the maximum temperature at which the device can operate.