ECS-MPIL0530-2R2MC
Mfr.Part #
ECS-MPIL0530-2R2MC
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2.2UH 9A 35 MOHM SMD
Product Category :
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Series :
ECS-MPIL0530
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
DC Resistance (DCR) :
35mOhm Max
Published :
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
9A
Shielding :
Shielded
Type :
Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
2.2μH
Size / Dimension :
0.216Lx0.204W 5.49mmx5.18mm
Tolerance :
±20%
ECS Inc. International ECS-MPIL0530-2R2MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD