ECS-HFR-48.00-B-TR
Mfr.Part #
ECS-HFR-48.00-B-TR
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Description
CERAMIC RES 48.0000MHZ 8PF SMD
Product Category :
Resonators
Min Operating Temperature :
-20°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Tolerance :
±0.5%
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
Built in Capacitor
Frequency Stability :
±0.3%
Capacitance :
8pF
Width :
2.0066mm
Package / Case :
3-SMD, Non-Standard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ECS-HFR-B
Composition :
Ceramic
Type :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2.4892mm
Frequency :
48MHz
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
80°C
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-20°C~80°C
Tolerance :
0.5%
Height :
0.047 1.19mm