ECS-98.3-20-5PVX
Mfr.Part #
ECS-98.3-20-5PVX
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 9.8304MHZ 20PF SMD
Crystals
Length :
11.4046mm
Type :
MHz Crystal
Series :
CSM-7SSX
Max Operating Temperature :
70°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
9.8304MHz
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-10°C
Package / Case :
HC-49/US
Operating Mode :
Fundamental
Width :
4.699mm
Height :
2.5908mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.102 2.60mm
Load Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.449Lx0.185W 11.40mmx4.70mm