ECS-85-S-4X
Mfr.Part #
ECS-85-S-4X
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 8.5000MHZ SERIES TH
Stock
932
In Stock :
932
Operating Temperature :
-10°C~70°C
Termination :
Radial
Tolerance :
0.003%
Height :
3.5052mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Frequency :
8.5MHz
Packaging :
Bulk
Published :
2005
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm