ECS-80-8-30Q-VY-TR
Mfr.Part #
ECS-80-8-30Q-VY-TR
Package / Case
2-SMD, No Lead
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD
Frequency Stability :
±150ppm
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohms
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~150°C
Frequency :
8MHz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Mode :
Fundamental
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
ECX-53Q
Frequency Tolerance :
±30ppm
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
8pF