ECS-80-32-4X
Mfr.Part #
ECS-80-32-4X
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 32PF TH
Stock
196
In Stock :
196
Crystals
Frequency Tolerance :
±30ppm
Package / Case :
HC-49/US
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C~70°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
2011
Tolerance :
0.003%
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Bulk
Load Capacitance :
32pF
Lead Free :
Lead Free
Series :
HC-49USX
Pbfree Code :
yes
Type :
MHz Crystal
Physical Dimension :
L11.35XB4.65XH3.5 (mm)/L0.447XB0.183XH0.138 (inch)
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Frequency :
8MHz
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
Number of Pins :
49
Drive Level :
500 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Termination :
Radial
Operating Mode :
Fundamental
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Frequency :
8MHz
Height :
3.5052mm