ECS-80-18-4X-CKM
Mfr.Part #
ECS-80-18-4X-CKM
Package / Case
HC-49/USX
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF TH
Crystals
Operating Temp Range :
-20C to 70C
Standard Frequency (MHz) :
8
Series Resistance (Ohm) :
80
Package / Case :
HC-49/USX
Product Length (mm) :
11.35(MAX)(mm)
Termination Style :
Radial
Mode of Oscillation :
Fundamental
ECCN (US) :
EAR99
Package Height :
3.5(Max)
Load Capacitance (pF) :
18
Product Height (mm) :
3.5(mm)
Frequency Stability :
±10(ppm)
Screening Level :
COMMERCIAL
Frequency Tolerance (ppm) :
±10
Package Width :
4.65(Max)
Frequency Aging (ppm/Year) :
±5 (1st)
Type :
Crystal
PCB changed :
2
Height :
3.5 mm
Minimum Operating Temperature (°C) :
-20
Length :
11.35 mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
5 mm