ECS-80-18-10
Mfr.Part #
ECS-80-18-10
Package / Case
Cylindrical Can, Radial
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF TH
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Fundamental
Height :
10.4902mm
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Mount :
Through Hole
Termination :
Radial
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
0.005%
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
MHz Crystal
Min Operating Temperature :
-10°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
10.4902mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohms
Size / Dimension :
0.126Diax0.413L 3.20mmx10.50mm