ECS-80-12-33-JGN-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECS-80-12-33-JGN-TR
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 8.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
12pF
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400Ohm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±30ppm
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.031 0.80mm
Series :
ECX-32
Frequency :
8MHz