ECS-73-20-4DN
Mfr.Part #
ECS-73-20-4DN
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 20PF TH
Frequency Stability :
±100ppm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height :
3.5052mm
Mounting Type :
Through Hole
Type :
MHz Crystal
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
Published :
Lead Free :
Contains Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Mount :
Through Hole
Load Capacitance :
20pF
Series :
HC-49US-DN
Tolerance :
0.003%
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
7.3728MHz