ECS-73-18-4XEN
Mfr.Part #
ECS-73-18-4XEN
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF TH
Stock
35
In Stock :
35
Series :
HC-49USX
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Height :
3.5052mm
Packaging :
Bulk
Package / Case :
HC-49/US
Frequency Stability :
±50ppm
Published :
2016
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.447Lx0.183W 11.35mmx4.65mm
Load Capacitance :
18pF
Frequency Tolerance :
±30ppm
Frequency :
7.3728MHz